Tuż po występie na Ursynaliach 2014 – wywiad z NOKO!

noko - life.pl

Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Jurgenem oraz Małym z formacji NOKO, która specjalnie na występ podczas Ursynaliów 2014 na moment przerwała pracę nad najnowszym krążkiem. W rozmowie m.in. o pracy nad nowym albumem, zmianie w skłądzie oraz planach formacji.

Tuż po występie na Ursynaliach 2014 - wywiad z NOKO!Po dwóch latach wracacie na Ursynalia. Chyba miło zapamiętaliście to wydarzenie?

Jurgen: Tak jest! Jest nam bardzo, bardzo miło, tym bardziej, że jakiś czas nie graliśmy, bo robimy materiał na nową płytę i rozpoczęcie sezonu z tak wysokiego „C” to jest coś naprawdę bardzo fajnego.

No właśnie, od jakiegoś czasu pracujecie nad materiałem na nowy album. Kiedy będzie można usłyszeć nowe kawałki i planujecie wydać krążek?

Jurgen: Generalnie skupiliśmy się na tym, aby popracować trochę nad sobą i nad techniką. Mały dużo ćwiczy, ja dużo ćwiczę i każdy z nas pracuje nad tym, żeby móc stworzyć materiał, który jest lepszy. Jeśli chodzi o stylistykę, to w dalszym ciągu słychać, że jest to NOKO, tylko troszeczkę bardziej rozwinięte.

Mały: Myślę, że jest to NOKO bardziej melodyjne. Pewne różnice na pewno będą słyszalne, ale fakt, że gramy w praktycznie tym samym składzie sprawia, że pozostaje to ten sam zespół. Mamy nowego basistę, który wnosi wiele od siebie i zapewne ten pierwiastek nowego, świeżego mięsa będzie słyszalny. Nie spieszymy się, bo chcemy zrobić to dobrze. Ta przerwa w niegraniu koncertów wynikała też z tego, że nie do końca mogliśmy grać koncerty i tak naprawdę występ na Ursynaliach wpadł w ostatniej chwili. Ktoś do nas zadzwonił i stwierdziliśmy, że czemu nie. Także zebraliśmy się w sobie, zagraliśmy parę prób i pojawiliśmy się tutaj.

Jurgen: Pojawiliśmy się z chęcią, tym bardziej, że na ogół trzeba dołożyć wielkich, wielkich starań, żeby móc tutaj zagrać, a nam się tak poszczęściło, że udało się tutaj pojawić bez większego zachodu. Możliwe, że ostatnio zostaliśmy dobrze tutaj zapamiętani i dzięki temu się tutaj znaleźliśmy.

Zmieniliście basistę. Pożegnaliście się z Majkiem. Popsuło Wam to szyki w zespole, czy było to wiadome już od jakiegoś czasu i zmiana przebiegła bez większych problemów?

Jurgen: W sumie nie. To się stało dosyć nagle, chociaż od jakiegoś czasu zanosiło się na to. Generalnie rozstaliśmy się z Majkiem w bardzo dobrej atmosferze i był on skłonny nam cały czas pomagać jeśli chodzi o koncerty itp. Więc było to raczej rozstanie typu polubowny rozwód, niż dynamiczna chryja.

Mały: Bardzo szybko sobie poradziliśmy, w czym bardzo duża zasługa Tomka. Radom zorganizował całą akcję „castingu” i przesłuchania basistów i dzięki temu to się dosyć płynnie odbyło. Majk odszedł, był gotowy nam pomagać koncertowo jeśli byśmy nikogo nie znaleźli, ale bardzo szybko znalazł się Czarny i jakoś to dalej poszło.

Występ tutaj to zapowiedź większej aktywności koncertowej NOKO?

Mały: Myślę, że równolegle będziemy starali się pracować nad nową płytą i grać coraz więcej koncertów, bo faktycznie dawno nie graliśmy. Od tego koncertu, licząc wstecz, ostatnio graliśmy w listopadzie w klubie Proxima i to był pierwszy nasz koncert z Czarnym w składzie. Więc będziemy starali się pojawiać częściej i jednocześnie nagrywać nowy materiał. Zresztą teraz skupiamy się nie tylko na płycie, ale mamy także w planie parę rzeczy, żeby trochę podkręcić atmosferę przed singlem, który mamy nadzieję wypuścić na jesień. Przed świętami drugi singiel, a płyta być może w przyszłym roku.

{youtube}KotEC-ynhAc{/youtube}

Macie jakieś terminy występów już pobookowane, czy póki co nie będzie okazji, aby zobaczyć Was na żywo?

Mały: Póki co nie mamy zabookowanych żadnych konkretnych terminów i nie możemy powiedzieć, że na pewno będzie można nas gdzieś zobaczyć. Myślę, że w wakacje będziemy skupiali się na robieniu materiału, może nakręcimy jakiś klip, a po wakacjach będziemy chcieli troszeczkę więcej zacząć koncertować.

W takim razie przyszły rok będzie należał do NOKO?

Jurgen: Gorąco na to liczymy. Zabierając się do płyty, planujemy także naprodukować trochę contentu internetowego i mamy plan, aby troszeczkę przypomnieć o nas.

Plan przypomnienia obejmuje także próbę powrotu na łamy telewizji, czy odcinacie się od tego rodzaju działań?

Mały: Nie odcinamy się, ale myślę, że swoje już w tej materii żeśmy zrobili i nie planujemy występować w kolejnych „konkursach”. Jeżeli by się zdarzyło, żeby ktoś nas zaprosił jako zespół, który brał udział i ma wystąpić jako „gość”, to bardzo chętnie, natomiast nie będziemy stawać kolejny raz w szranki z innymi kapelami. Myśmy to już zrobili kilka lat temu i ponownie nie zamierzamy.

Jurgen: Z przyjemnością rozpier***my też „Kawę, czy herbatę” i „Dzień dobry TVN” (śmiech).

Matt
Matthttps://life4.pl/
Mam na imię Mateusz i od zawsze podążam w życiu za pasją i realizacją marzeń. Cale życie towarzyszy mi dziennikarstwo, marketing i muzyka. Uwielbiam też podróżować oraz biegać, a także poznawać i zachwycać się pasjami innych ludzi. To niesamowite ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby sięgać po realizację swoich marzeń. Life4 to przestrzeń, która łączy wszystkie moje zajawki i ma pokazywać jakie niesamowite pasje towarzyszą innym ludziom. To miejsce, w którym mowa o życiu pasją i dla pasji - Life4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

O MNIE

Mateusz Kardaś
Mam na imię Mateusz i od zawsze podążam w życiu za pasją i realizacją marzeń. Cale życie towarzyszy mi dziennikarstwo, marketing i muzyka. Uwielbiam też podróżować oraz biegać, a także poznawać i zachwycać się pasjami innych ludzi. To niesamowite ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby sięgać po realizację swoich marzeń. Life4 to przestrzeń, która łączy wszystkie moje zajawki i ma pokazywać jakie niesamowite pasje towarzyszą innym ludziom. To miejsce, w którym mowa o życiu pasją i dla pasji - Life4.
Najnowsze

Mystic Festival 2026: Zaczynamy dzień wcześniej! Nowy punkt wymiany opasek

Nie lubicie stać w kolejkach w dniu festiwalu? Organizatorzy Mystic Festival 2026 mają dla was świetne rozwiązanie. W tym roku opaskowanie zaczynamy już we...

Wrestling na Mystic Festival 2026! PpW Ewenement wraca do stoczni

Kto powiedział, że jedyną formą fizycznego starcia na festiwalu musi być mosh pit? PpW Ewenement Wrestling wraca na Mystic Festival, żeby zaserwować nam najbardziej...

Bałkańska moc i alternatywa! Alborosie, Kosheen, Dziwna Wiosna i Bum Bum Orkestar

Majowe słońce świeci coraz mocniej, a my dostajemy kolejną porcję festiwalowych ogłoszeń! Tym razem na tapecie jamajskie reggae, brytyjska elektronika i potężna dawka polskiej...

Mystic Festival 2026: Dobrze to sobie zaplanuj! Mamy godzinową rozpiskę i nowe zespoły!

Kto, gdzie i o której zagra na Mystic Festival 2026? W końcu nie musimy zgadywać! Organizatorzy opublikowali pełną, godzinową rozpiskę koncertów. Ale to nie...

„Save Tonight” na lotnisku! Eagle-Eye Cherry zagra na Pol’and’Rock 2026!

Kto z nas nie nucił w latach 90. wielkiego hitu "Save Tonight"? Teraz będziemy mieli okazję wyśpiewać go wspólnie na Dużej Scenie! Eagle-Eye Cherry...