Wywiad: Anti Tank Nun – Titus&Iggy

vspectrum atn 6499 - life.pl

W minioną niedzielę w bydgoskiej Estradzie odbył się koncert, w czasie którego wystąpiły formacje Butelka, Leash Eye oraz Anti Tank Nun. Oto jest! Wywiad z Titusem oraz Iggym! Zapraszamy do lektury!

Wywiad: Anti Tank Nun - Titus & IggyMateusz Kardaś: Zacznijmy od początku Waszej działalności. Jak to się stało, że zaczęliście ze sobą rozmawiać i myśleć o wspólnym projekcie?

Titus: Ja na początku dostałem od Iga jego pierwszy numer, który nagrał sobie na komputerze, widniejący dzisiaj pod tytułem „If You Are Through Hell, Keep Going” i pomyślałem sobie – Wato spróbować!

M.K.: Dużo dostajesz takich ofert od muzyków?

Titus: Nie, tego typu nie.

M.K.: Co Ciebie skusiło? Usiadłeś sobie przed komputerem i pomyślałeś „Aaa lokalni muzycy są słabi, napiszę do Titusa”?

Iggy: Nie, chciałem stworzyć coś takiego poważniejszego, niż garażowe granie i koncerty w domu kultury dla pięciu osób. Wpadłem na pomysł żeby napisać do Titusa i to tyle.

M.K.: Ostatnio udzielasz się w programie telewizyjnym, tam oceniasz młodych muzyków. Jak to jest w zespole? Czujesz się jego równoprawnym członkiem, czy raczej jesteś przewodnikiem po scenie i mentorem?

Titus: Nie, zespół polega na tym, że wszyscy mają mniej więcej równe prawo głosu. Jeśli zespół się nie wyrabia to w nim nie biorę udziału po prostu, bo nie mam ochoty siedzieć w kolejnym jury we własnym składzie. Nie ma czegoś takiego, jak zwracanie uwagi tutaj akurat, w tym składzie, czyli Anti Tank Nun na coś takiego jak – ktoś nie gra tak, albo inaczej. Oczywiście poza rzeczami typowo aranżacyjnymi, że tutaj gramy tak, albo tak, albo tu szybciej, tu wolniej, tu niżej i tak dalej… Ale to jest kwestia już samych prób. Akurat ten skład się wyrabia na tyle dobrze, że na szczęście nie muszę być jurorem.

M.K.: Jaki Titus jest na próbach? Gra od wielu lat, więcej niż Ty jesteś na tym świecie. Ciężko z nim się współpracuje? Ocenia? Krzyczy?

Iggy: Dogadujemy się tak jak w każdym normalnym zespole. Jak mówił Titus każdy ma takie samo prawo głosu i jest dobrze.

M.K.: Jak wygląda częstotliwość Waszych prób? Titus masz Acid Drinkers i wiele innych rzeczy na głowie. Igor chociażby z racji wieku też ma swoje obowiązki. Jak często gracie razem i ogrywacie materiał?

Titus: Gramy tak często jak tylko się da. Ostatnio, kiedy jesteśmy w trasie mniej gramy prób typowo kompozycyjnie np. do nowego albumu, bo gramy właściwie wszystkie weekendy koncerty. Ale kiedy teraz zejdziemy z trasy, w zasadzie za dwa tygodnie, naszej pierwszej trasy – The Nun Is Gettin’ High, to właściwie siadamy już do robienia nowego albumu. Ciekawe jak to będzie wyglądało bo zaczynam trasę z Acid Drinkers, także będę musiał się wyrabiać.

M.K.: No właśnie masz wiele projektów. Jestem ciekaw czy wzorem Luxtorpedy nie planujecie jakiegoś festiwalu, na którym fani będą mogli zobaczyć Ciebie i muzyków z Acid Drinkers w różnych zespołach. Taki „Acid Fest”, gdzie zagrałby np. Anti Tank Nun, Acid Drinkers i Flapjack.

Titus: Wiesz co nie myślałem o tym, ale nie sądzę, bo jako organizator nie za bardzo się sprawdzam. Jestem jednak basistą i wokalistą. Jeśli wspomniałeś o „Acid Fest”, rzeczywiście mógłby to być duży skład, muzycy z Acid rzeczywiście biorą udział na lewo i na prawo w paru rzeczach, ale chyba tak jak wspomniałem trzy zdania temu, nie jestem organizatorem, jestem muzykiem.

M.K.: Jasne, rozumiem. Skąd bierzesz siły na udzielanie się w tylu składach, no bo jednak rok ma 365 dni, a bierzesz na swoje barki naprawdę bardzo dużo.

Titus: Tak, rok ma 365 dni ale wydaje mi się, że i tak mam dużo dni wolnych, bo jeśli Acid zabiera mi osiemdziesiąt, może sto dni w roku, Anti Tank również sto, to jednak mam jeszcze 160 dni wolnych. Spokojnie! Mam jeszcze długi urlop!

M.K.: Ale w takim razie kiedy jest czas na odpoczynek? Titus ma na to czas?

Titus: Tak mam, wtorek, środę i czwartek ostatnio. Mam okazję się wyspać w każdym razie.

M.K.: Zanim napisałeś do Titusa z pewnością zaznajomiłeś się z dyskografią Acidów, czy to jest jeden z Twoich wzorców muzycznych? Jakie ogólnie są Twoje inspiracje?

Iggy: Czy ja wiem, czy Acid jako wzorzec…słucham ich od bardzo dawna i bardzo ich lubię, ale z wzorców bardziej Black Label, starsi Maideni i Judas Preist.

M.K.: Czyli klasyka metalu…

Iggy: Tak, tak New Wave of British Metal.

M.K.: Czy na płycie znajdują się Twoje kompozycje? Kto zajmuje się komponowaniem w Anti Tank Nun?

Iggy: Głównie komponował Adam, nasz drugi gitarzysta, ale jest trochę rzeczy ode mnie.

M.K.: Acid Drinkers także niedługo rusza w trasę, czego mogą spodziewać się fani w najbliższym czasie? Planujecie już nagranie klipu promującego najnowszy album?

Titus: Video do nowego albumu jest już nagrane, jest w fazie montażu. Nagraliśmy go do numeru „Old Sparky”, a czego się można spodziewać jeszcze nie wiem, bo jeszcze nie przystąpiliśmy do prób do trasy. To się nam zdarzy za 10 dni.

M.K.: Jeszcze ostatnie pytanie do Igora. Niedługo wychodzicie na scenę. Jak się czujesz przed występem, czy z każdym kolejnym stres jest coraz mniejszy?

Iggy: Wiesz co, stras jako taki mały musi być zawsze, ale dobrze się czuję przed wyjściem na scenę bo robię tam to co kocham i to co chcę robić.

 

Ze swojej strony dziękujemy za rozmowę oraz niesamowity koncert, a także autografy, które zdobyliśmy specjalnie dla Was! W dziale konkursy możecie znaleźć nowy konkurs, w którym do zgarnięcia 3 płyty „Hang’em High” podpisane przez cały zespół Anti Tank Nun!

Zachęcamy także do odwiedzania galerii zdjęć z występu formacji w Bydgoszczy, które wykonała Aga J. (vSpectrum) – wystarczy kliknąć na wybrany obrazek, aby przejść do galerii.

Anti Tank Nun:

Anti Tank Nun w Bydgoszczy!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Leash Eye:

Leash Eye w Bydgoszczy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Butelka:

Butelka w Bydgoszczy

 

 

 

 

 

 

 

 

Matt
Matthttps://life4.pl/
Mam na imię Mateusz i od zawsze podążam w życiu za pasją i realizacją marzeń. Cale życie towarzyszy mi dziennikarstwo, marketing i muzyka. Uwielbiam też podróżować oraz biegać, a także poznawać i zachwycać się pasjami innych ludzi. To niesamowite ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby sięgać po realizację swoich marzeń. Life4 to przestrzeń, która łączy wszystkie moje zajawki i ma pokazywać jakie niesamowite pasje towarzyszą innym ludziom. To miejsce, w którym mowa o życiu pasją i dla pasji - Life4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

O MNIE

Mateusz Kardaś
Mam na imię Mateusz i od zawsze podążam w życiu za pasją i realizacją marzeń. Cale życie towarzyszy mi dziennikarstwo, marketing i muzyka. Uwielbiam też podróżować oraz biegać, a także poznawać i zachwycać się pasjami innych ludzi. To niesamowite ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby sięgać po realizację swoich marzeń. Life4 to przestrzeń, która łączy wszystkie moje zajawki i ma pokazywać jakie niesamowite pasje towarzyszą innym ludziom. To miejsce, w którym mowa o życiu pasją i dla pasji - Life4.
Najnowsze

Mystic Festival 2026: Zaczynamy dzień wcześniej! Nowy punkt wymiany opasek

Nie lubicie stać w kolejkach w dniu festiwalu? Organizatorzy Mystic Festival 2026 mają dla was świetne rozwiązanie. W tym roku opaskowanie zaczynamy już we...

Wrestling na Mystic Festival 2026! PpW Ewenement wraca do stoczni

Kto powiedział, że jedyną formą fizycznego starcia na festiwalu musi być mosh pit? PpW Ewenement Wrestling wraca na Mystic Festival, żeby zaserwować nam najbardziej...

Bałkańska moc i alternatywa! Alborosie, Kosheen, Dziwna Wiosna i Bum Bum Orkestar

Majowe słońce świeci coraz mocniej, a my dostajemy kolejną porcję festiwalowych ogłoszeń! Tym razem na tapecie jamajskie reggae, brytyjska elektronika i potężna dawka polskiej...

Mystic Festival 2026: Dobrze to sobie zaplanuj! Mamy godzinową rozpiskę i nowe zespoły!

Kto, gdzie i o której zagra na Mystic Festival 2026? W końcu nie musimy zgadywać! Organizatorzy opublikowali pełną, godzinową rozpiskę koncertów. Ale to nie...

„Save Tonight” na lotnisku! Eagle-Eye Cherry zagra na Pol’and’Rock 2026!

Kto z nas nie nucił w latach 90. wielkiego hitu "Save Tonight"? Teraz będziemy mieli okazję wyśpiewać go wspólnie na Dużej Scenie! Eagle-Eye Cherry...